1. FUTSAL liga -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Slavia - 23. dubna 2024   19:00

Plzeň
Plzeň
05:05' Kozár  • 06:49' Holý  • 12:38' Holý  • 13:47' Knobloch  • 18:12' Rešetár  • 19:52' Vnuk  • 21:12' Mikuš  • 26:12' Rešetár  • 29:32' Mikuš  • 36:00' Künstner
10:6
(6:1)
Slavia
Slavia
15:02' Havrda   • 22:17' Kuča   • 24:53' Kuchta   • 30:09' Brychta   • 35:18' Žežulka   • 38:20' Havrda
Plzeň
Vévodová, Chládek – Dragoun
SH Lokomotiva Plzeň
250 diváků
Slavia
Žežulka (Vondráček) – Brychta (C), Klaban, Havrda, Kuča, Míča, Kočovský, Kuchta, Vaktor, Kazbekov, Křemen.

Je to poprvé od února 2020, kdy Plzeň doma šestkrát inkasovala. Série pokračuje v pátek, kdy se Interobal vrátí na místo činu,
Plzeň poráží Slavii v bláznivém prvním semifinále 10:6. Slavia prohrávala po poločase 1:6, ve druhé půli Plzeň hlavně směrem dozadu polevila. Sešívaní udeřili několikráte z powerplay. V závěru už nebyl na place posazený Kaká, jehož přístup již v prvním poločase byl špatný. Nicméně v globálu se stejně počítá bod v sérii a k tomu, aby sešívaní v Plzni vyhráli na západě Čech bylo daleko.
39:29'
Kočkovanou mezi Holým Kuchtou řeší faul slávisty, konkrétně postrčení zezadu.
38:20'
Slavia právě vstřelila branku!
Při Brychtově centru po zemi z pravé strany na vzdálenější tyč přidal FILIP HAVRDA šestou branku Slavie.
37:59'
Celkově směrem dozadu Plzeň ve druhém poločase vyloženě exceluje! Na konci přečíslení vykopával Vnuk pokus soupeře na čáře.
37:46'
Vitinho vypíchl míč z levé strany, ale minul křížem prázdnou bránu.
37:21'
Vahala se posunul rukama na svou levou stranu a vytáhl rukama pokus Míči ze střední vzdálenosti.
36:32'
Künstnerova přihrávka na levou stranu na Ricka skončila až za brankou.
36:00'
Interobal Plzeň právě vstřelil branku!
Dušan Künstner sebral rozehrávku Slavie a v situaci tři na dva, možná tři na tři práskl do gólu o levou tyč.
35:42'
Vitinho dostal přihrávku do druhé vlny a pokusem z úhlu z pravé strany získal roh.
35:18'
To bude hodně dlouho, co Plzeň dostala pět gólů! JAN ŽEŽULKA chytil míč a vykopl jej přes celé hřiště do prázdné brány.
33:42'
Křivánek odhlavičkoval za sebe a vytvořil šanci Křemenovi, ten sám proti Vahalovi z levé strany trefil ruku gólmana na šestce.
33:06'
Marek Kopecký patrně posadil Kaká ve druhém poločase a upřímně se nelze tedy divit. Kdyby tak reprezentační kouč učinil už po první půle, tak by nemohl nikdo nic říct.
32:30'
Souhru s Vnukem zakončil Vitinho patou z pravé strany vedlde zadní tyče. Vnuk pak hledal z rohu Rešetára.
31:32'
Při centru z pravé strany zhruba na vzdálenější tyč minul Künstner prázdnou bránu z půl metru.
30:09'
Pedantovi na defenzivu Marku Kopeckému se asi čtyři obdržené branky líbit nebudou! Na konci souhry přišla nahrávka Kuchty ze středu na MARTINA BRYCHTU a ten mířil levačkou k zadní tyči.
29:32'
Vnuk získal míč proti Křemenovi na půli a sólo přes střed ukončil pasem na pravou stranu na FRANCISCA MIKUŠE.
28:00'
Rešetár vyřadil dva hráče na levé straně, byl faulovaný, ve výhodě mu nabíhal Vnuk, ale dostal pas někam na koleno.
27:34'
Kombinaci při poweprlay utnula Míčova střela z pravé strany ze střední vzdálenosti vedle bližší tyče.
26:42'
Kuchta nastřeloval balón z levé strany, ten skončil pouze na boční síti.
26:12'
LUKÁŠ REŠETÁR měl proti sobě na středu Klabana a kolem něj si zhruba na devítce hodil míč na levačku a skóroval pod břevno.
24:53'
Kozár nevyhrál souboj o odražený míč, TOMÁŠ KUCHTA se pak otočil kolem Knoblocha a vystřelil z pravé strany po zemi na vzdálenější tyč.
24:16'
Plzeň přežila centr z pravé strany na Kuchtu a odehrála balón přes půli ke Křemenovi.
23:32'
Slavia zdvojila Kaká z pravé strany a může si zahrát powerplay.
23:15'
Vahalovu střelu z pravé strany dorážel Vitinho zleva do Kuchty.
22:17'
Křemen adresoval nahrávku z levé strany z prostoru lavičky Plzně zhruba na střed a LUKÁŠ KUČA zakončil ranou pod břevno.
22:14'
Holý poslal až moc vysokou přihrávku zpět z pravé strany pod sebe na Rešetára a tomu se hned omluvil rukou.
21:58'
Vahala dobře komunikoval s obranou a křižný pas Miči z pravé strany pouštěla defenziva za branku.
21:34'
Vahala skočil proti šanci Kuchty z levé strany, Slavia opět hraje poweprlay.
21:12'
Vnukova přihrávka se odrazila k Rešetárovi na střed a ten nahrál mezi dvěma do pravé části brankoviště volnému FRANCISCU MIKUŠOVI, ten byl sám proti Žežulkovi.
20:53'
Míča držel Mikuše na levé straně, Plzeň rozehrála nakrátko.
20:18'
Holý házel míč na pravé straně Rešetárovi, ten udělal kličku Míčovi a z úhlu vypálil vedle zadní tyče.
20:04'
Pražané si užili míče čtyři sekundy.
20:01'
Slavia bude rozehrávat ve druhém poločase a půjde hned do powerplay.
Již v úvodu šla Slavia sama na brankáře po hrubce Kaká, jehož přístup k zápasu je od začátku, řekněme, tristní.
Plzeň vede po poločase 6:1 a míří za svým prvním bodem v sérii. Dvě asistence zaznamenal gólman Vahala a Vnuk. Dvakrát se trefil Michal Holý, a to celkem atypicky. Nejprve hlavou po Vnukově nákopu z posledního a přes pravé rameno Žežulky z bezprostřední blízkosti. Za stavu 4:0 sáhla Slavia k powerplay a potrestala chybu při vystoupení Plzně brankou Havrdy hrajícího stejně jako ve čtvrtfinále s maskou.
20:00'
19:52'
Výsledek prvního poločasu bude mít tenisovou podobu! TOMÁŠ VNUK dobře presoval, obral hráče, zakřičel si v situaci dva na jednoho na zpětný pas Mikuše z pravé strany a snadno trefil prázdnou bránu.
19:34'
Křemen nedorazil střelu za Vahalu a Vnukův odkopl sebral Vaktor.
19:12'
Asi Vnuk chyboval na rozehrávajícím, ale Rešetár pohlídal na levé straně Vaktora.
18:59'
Ta přinesla pouze zisk Rešetára a aut až na útočné polovině vezme Mikuš.
18:30'
Slavia opět volí powerplay.
18:12'
Vnuk vymyslel skvělý křižný pas od pravé lajny na levou stranu a LUKÁŠ REŠETÁR udeřil pod víko.
17:48'
Vahala dorážel vlastní střelu na hraně brankoviště, kde potom udělal faul na Vaktora. V pokračující hře šla Slavia na prázdnou bránu, tu ale minula z levé strany.
16:51'
Rešetár otevíral Vahalovi natažením hráče na sebe centr z pravé strany na zadní tyč na Mikuše, potenciálně střelu. Gólman Plzně volil zakončení a trefil se nad branku.
16:27'
Kaká zvládl jeden na jednoho, narazil si a pokus ze středu poslal vedle pravé tyče.
15:55'
Tentokráte Interobal nezaváhal při vystoupení a přihrávka na pravou stranu skončila v autu.
15:29'
Sešívaní opět hrají powerplay s Brychtou v dresu brankáře na pravé straně.
15:02'
Plzeň blbě vystoupila a Slavia toho pasem Vaktora na levou stranu a osamocený FILIP HAVRDA překonal po zemi Vahalu. Po 136 minutách v play-off obdržela Plzeň branku.
14:45'
Slavia drží míč zhruba na půli, ale druhá čtyřka Plzně ji nic nepovoluje.
13:47'
Na hrozící debakl reaguje kouč Sláma powerplay s Brychtou v dresu brankáře.
13:47'
Oddechový čas pro tým SK Slavia Praha.
13:47'
Další áčko Ondřeje Vahaly, při centru z pravé strany stál ADAM KNOBLOCH u vzdálenější tyče před prázdnou bránou.
13:03'
Holý mohl zaznamenat jeden ze svých nejrychlejších hattricků v kariéře! Nejprve se dostal Mikuš na pravé straně přes dva a po míči ohně trefil Vnuk obránce. Plzeň získala roh a následně Holý vystřelil zleva o fous vedle zadní tyče.
12:38'
Při Vahalově posunutí po pravé straně zabíhal MICHAL HOLÝ a dloubnul míč přes pravé rameno Žežulky.
12:22'
Holý nahrával lobem na levou stranu na Rešetára, jeho centr do ohně odvracel Vaktor.
11:09'
Vnuk rozehrál signál z rohu na Kaká, jeho pokus z pravé strany Slavia zablokovala.
11:01'
Oddechový čas pro tým SK Interobal Plzeň.
10:22'
Kuča se nedostal jeden na jednoho přes Kaká.
09:15'
Po hrubce Slavie v rozehrávce přišla křižná nahrávka na pravou stranu a Kaká přehodil Žežulku a zároveň i horní tyč.
09:08'
Plzeň kopla roh zleva na pravou stranu a volej Knoblocha skončil o fous vedle bližší tyče.
08:45'
Kaká přidal ke svým dvěma fatálům na posledním faul na Kuchtu na útočné polovině Plzně.
08:04'
Vnuk napravil svou ztrátu a zatím je směrem dozadu perfektní.
07:30'
Mikuš prováhal nahrávku na levou stranu, kde byl úplně volný Holý, ale Plzeň ještě zůstává na míči a v pěti.
06:49'
Vnuk nakopával za posledního na hlavu MICHALA HOLÉHO za obranou a ten skóroval z pravé strany k přední tyči.
06:04'
Kuča přišel o míč a Plzeň šla do nezformované obrany, Mikuš si vyměnil míč s Vnukem a při jeho pasu na levou stranu byl Rešetár až moc rychlý.
05:23'
Vnuk nastřelil ze standardky Kuču, jediného hráče ve zdi.
05:20'
Míča fauloval Mikuše z levé strany, druhý faul Slavie.
05:05'
Vitinho předložil centr z pravé strany na zadní tyč, kde se nacházel PETER KOZÁR.
04:50'
Vahala vykopl střelu Křemena z pravé strany potom, co si pomohla Slavia vytažením Žežulky.
04:32'
Knobloch postrčil po pravé straně, Vaktorův centr proletěl brankovištěm.
03:08'
Historie se málem opakovala. Už to vypadalo na další ztrátu Kaká na posledním a Klaban mohl jít dva na nikoho ze spoluhráčem na Vahalu. Brazilce vykoupil přísně odpískaný faul. Asi se to dá pochopit, že se to Janu Homolovi na lavičce moc nelíbilo.
02:43'
Kaká zaváhal na posledním a Vaktor postupoval sám na Vahalu, Kaká zachránil Vnuk parádním bazénem, kdy padl pod nohy Slováka v barvách Slavie.
02:35'
Kaká s Vnukem totálně přehráli akci před Žežulkou.
01:48'
Rešetár prošel přes levou stranu a křižná nahrávka propadla až k Holému, ten z dobré pozice minul bližší tyč a schoval hlavu do dlaní.
01:30'
Mikuš nemohl podruhé s Vahalou, posunul po pravé straně Holému, ten z jedničky do běhu Vnukovi, ale Žežulka šel včas ven.
00:46'
Kuča protečoval roh z levé strany vedle brány. Rešetár jej nepokryl.
00:27'
Žežulka sebral centr Holého z pravé strany při hře v pěti.
00:01'
Vnuk rozehraje.
Slavia šla loni v semifinále na Chrudim a vypadla v nejkratším možném termínu.
Plzeň narazila loni v semifinále na Spartu a byla jasně lepší. Nicméně v prvním duelu se relativně nadřela, ačkoli se hrálo na jednu bránu. V 38. minutě se kopala penalta za faul Michala Hůly na Holého, ale Dušan Künstner neproměnil. První bod v sérii nakonec vystřelil dvacet sekund před koncem Lukáš Rešetár. Celkově v penaltách Interobal vyloženě exceloval, protože ve druhém duelu neproměnil Caio, ve třetím Rick.
Plzeň postoupila do čtvrtfinále potom, co jako druhý tým v historii v sérii play-off na tři vítězné zápasy neobdržela branku. Liberec vyřadila snadno ve třech duelech.

SK Interobal Plzeň: Vahala (Fořt) – Rešetár (C), Holý, Vnuk, Mikuš – Vitinho, Kaká, Knobpoch, Kozár – Künstner, Rick, Křivánek.
Trenér: Marek Kopecký

SK Slavia Praha: Vondráček (Žežulka) – Brychta (C), Klaban, Havrda, Kuča, Míča, Kočovský, Kuchta, Vaktor, Kazbekov, Křemen.
Trenér: Zdeněk Sláma

Rozhodčí: Vévodová, Chládek – Dragoun.
SK Interobal Plzeň
Plzeň si může zahrát své druhé finále v letošní sezoně a upřímně bylo by velkým překvapením, kdyby se tak nestalo. Po zkušenostech z letošní sezony z utkání proti Slavii je ale třeba zdůraznit, že Plzeň musí zvládnout zápas a sérii (nejen) na hřišti...

V případě, že se to Plzni podaří, tak Lukáš Rešetár ukončí kariéru, aniž by prohrál semifinále. Nejblíže k tomu bylo před dvěma lety, kdy Interobal prohrával 0:2 a Teplice byly jednu proměněnou penaltu od postupu. Mezi českými futsalisty by to byl docela unikát, protože Chrudim vypadla v semifinále 2019 se Spartou a Tomáš Vnuk hostoval v Benagu v době, kdy Benago nestačilo v semifinále 2017 na Slavii.

I s Rešetárem v sestavě bude Plzeň usilovat o to, aby stejně jako na jaře 2021 porazila v semifinále Slavii. Tehdy postoupila v nejkratším možném termínu. Za Slavii tehdy nastupoval Daniel, Igor Leovski nebo Radim Záruba, v bráně pak Slovák Marek Karpiak.
SK Slavia Praha
Slavia bude útočit na své druhé finále v historii, ale do semifinále vstupuje v roli velkého papírového outsidera. Sešívaní otočili silou vůle čtvrtfinálovou sérii s Chomutovem, kdy prohráli první zápas 2:6, protože v Edenu sklapla Csaplárova past. Další nepříjemností pro Pražany byl zkrat Tomáše Kuchty a Filipa Vaktora, kdy oba obdrželi přímou červenou kartu. Pro Kuchtu tím pádem série skončila. Tohle počínání bylo o to nepochopitelnější, že Slavia již před čtvrtfinále byla značně zdravotně indisponovaná. I tak ale zvládla účinnou taktikou klíčový druhý duel a nakonec si zajistila postup mezi čtyři nejlepší. Navíc v případě, že Chrudim porazí v souběžně hrané semifinálové sérii Helas, získá Slavia opět bronz.