NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Carolina : Islanders - 23. dubna 2024   01:30

Carolina
Carolina
33:01' Teräväinen (Guentzel, Jarvis) • 50:43' Jarvis (J. Staal, Skjei) • 57:45' S. Aho II (Svečnikov, Jarvis) • 57:54' Martinook (Drury) • 59:04' Guentzel (S. Aho II, Svečnikov)
5:3
(0:2, 1:1, 4:0)
Stav série: (2:0)
Islanders
Islanders
16:22' Palmieri  (Reilly, Nelson) • 19:45' Horvat  (Barzal, Cizikas) • 23:54' Lee  (Pageau, Engvall)

3. Sebastian Aho (FIN) 1+1
Je tu konec utkání mezi Carolinou Hurricanes a New York Islanders. Carolina si připisuje druhou výhru v sérii, ač se po celou dobu utkání vyvíjelo lépe pro Islanders, kteří vedli i 3:0, ovšem do konce druhé třetiny bylo sníženo na 1:3 a ve třetí třetině se v závěrečné desetiminutovce děly divy! Nejprve snížil na 2:3 Seth Jarvis, poté srovnával ve hře bez brankáře v 58. minutě Sebastian Aho, hned 10 vteřin poté využil Jordan Martinook lehké nekoncentrovanosti Varlamova a otočil stav utkání na 4:3. Závěrečnou pátou branku domácích přidal v poslední minutě do prázdné branky Guentzel a Carolina tak pojede do New Yorku s náskokem dvou zápasů v sérii. S pohledem na statistiky utkání se s vámi rozloučím a budu se na vás těšit u další hokejové bitvy, do té doby na počtenou!
59:52'
Carolina mohla ještě navýšit na 6:3 po šanci Chatfielda, kterého však Varlamov vychytal a skóre se nemění.
59:04'
Carolina právě vstřelila branku!
Islanders šli do risku do hry bez brankáře a gólem do prázdné branky pojišťuje JAKE GUENTZEL výhru Caroliny a druhý získaný bod v sérii! Neskutečná otočka v posledních deseti minutách.
57:54'
A senzace je na světě! JORDAN MARTINOOK si všimnul, že Varlamov ne úplně dává pozor, na zadním mantinelu vybojoval puk a dopravil jej do nehlídané části branky! Carolina vede 4:3 a během deseti sekund otáčí stav zápasu.
57:45'
Carolina srovnává! Svečnikov vypálil od levého kruhu a SEBASTIAN AHO čekal na zadní tyči, kde skvěle zavíral a dorážel střelu Svečnikova. Je tedy srovnáno a čekají nás zajímavé minuty.
57:32'
Puk v ochranné síti, vhazování před Varlamovem.
57:11'
Domácí se pokusí hrát bez brankáře, uvidíme, jestli jim tato taktika pomůže.
57:10'
Oddechový čas pro tým Carolina Hurricanes.
57:10'
I další Burnsovu střelu Varlamov vyráží a drží svůj tým.
56:43'
Icing Caroliny. Hra se vrací před branku domácích.
55:53'
Jack Drury objížděl zezadu branku Varlamova, ovšem ruský brankář si situaci pohlídal a nenechal si puk procpat na přední tyč.
55:46'
Icing Islanders a Hurricanes míří do útočného pásma.
55:40'
Puk v ochranné síti, vhazuje se ve středním pásmu.
54:55'
Dělovka Burnse od modré byla zpacifikována Varlamovem, ale Carolina stále zůstává u puku a útočí.
54:42'
Velká šance, ve které byl Aho! Ocitl se před odkrytou brankou, ovšem z první nedokázal natlačit puk mezi tři tyče a nevyužívá velkou šanci na vyrovnání.
53:26'
Icing Caroliny.
53:06'
Offside Islanders, po kterém se vhazuje ve středním pásmu.
52:52'
Carolina ztrácí útočné pásmo a hráči odjíždí na střídačku a vzdávají se puku.
51:08'
Islanders se dostali k odpovědi, ovšem puk byl v letu tečován vysokou holí a branka neplatí. Rozdíl tak zůstává jednobrankový a čeká nás zajímavých posledních 8 minut utkání.
50:43'
Jordan Staal nahrál na druhou stranu SETHU JARVISOVI, který ihned pálil a od břevna se puk odrazil do zad brankáře Varlamova, od kterých se puk odrazil do branky. Je tak sníženo na rozdíl jediného gólu.
49:27'
Offside hostů. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
49:18'
Nepřesná přihrávka na Nečase byla vypíchnuta a puk se vrací k Islanders.
48:38'
Icing hostujících Islanders.
47:25'
Střídání obou týmů a následně začíná útok Caroliny.
46:32'
46:22'
Guentzel zkusil zakončit, ovšem také netrefuje branku a nadále se domácím lepí smůla na paty.
45:50'
Hosté se znovu osvobozují dalším vyhozením.
45:30'
Zakázané uvolnění domácích.
45:15'
Nečas pálil od modré, ovšem branku netrefil. Následně Carolina ztratila pásmo.
44:32'
Přesilovka pro domácí Carolinu po podrážení Cizikase.
44:01'
Další tyčka Caroliny! Jake Guentzel zakončoval ze strany a opět trefil brankovou konstrukci.
43:07'
Nebezpečná šance i na druhé straně! ze strany jel na branku skoro sám Cal Clutterbuck, ale Kuzněcov zblokoval jeho střelu a ta tak neprošla k brankáři.
42:38'
Islanders se znovu osvobozují vyhozením a Carolina může rozjet další útok.
41:23'
Jake Guentzel mohl snižovat na 2:3, ovšem jeho střela z bezprostřední blízkosti nenašla cíl a stav zůstává stejný.
40:42'
Oba týmy střídají a Carolina rozjíždí útok.
40:12'
Zakázané uvolnění Islanders.
40:01'
Je tu konec druhé třetiny, která končí nerozhodně 1:1 a Islanders stále drží dvougólový náskok, ovšem mají obrovskou dávku štěstí, že Carolina nedala více než jeden gól. Několikrát totiž nastřelila tyčku a především v závěru druhé části utkání sužovala Islanders drtivým tlakem. Gól však nepřišel a New York stále vede o dvě branky.
40:00'
39:40'
Už čtvrtá tyčka Hurricanes v zápase, tentokrát po střele Jarvise. Obrovský tlak Caroliny tak není využit a končí druhá třetina.
39:26'
Puk se dotkl střídačky a bude se vhazovat ve středním pásmu.
38:51'
Islanders vyhrávají buly a vyhazují puk mimo svoji obrannou třetinu.
38:45'
Puk končí v ochranné síti a je tu přerušení hry.
37:45'
Velký tlak Hurricanes! Hosté nemohou střídat už zhruba 2 minuty, ovšem nedaří se zasáhnout branku Varlamova.
36:37'
Hosté dobře vystihli zpětnou přihrávku domácích, ovšem protiútok není využit a dopředu míří znovu domácí, kteří převzali otěže zápasu.
35:48'
Zakázané uvolnění nyní v podání hostujícího celku.
34:56'
34:36'
Další tyčka, který zachránila Islanders od druhé obdržené branky!
33:01'
Po střele Jarvise se puk odrazil od výstroje Varlamova ke Guentzelovi, který ještě předal puk do lepší pozice TEUVOVI TERÄVÄINENOVI, a ten zakončoval do prázdné branky. Je sníženo na rozdíl dvou branek!
32:23'
Faul Varlamova, místo kterého půjde trest za podražení odsedět MacLean.
32:23'
Varlamov si připsal další zákrok, tentokrát betonem.
31:21'
Hurricanes drží puk, ovšem nedaří se jim dostávat do koncovky.
30:24'
Varlamov si připisuje další zákrok. Následuje vhazování po jeho pravici.
29:40'
29:38'
Další šance Kuzněcova, která zůstává neproměněna a přesilovka nebude využita.
29:10'
Nyní pálil i Kuzněcov, ovšem jeho střela byla zblokována.
28:15'
Burns od modré netrefil branku, ovšem Carolina stále drží pásmo.
27:40'
Za nedovolené bránění jde na trestnou lavici na 2 minuty Mathew Barzal. Carolina si tak zahraje druhou přesilovku v utkání.
26:49'
Jalen Chatfield dokázal vyslat dělovku na branku Varlamova, ovšem ta byla zblokována.
25:56'
Varlamov si připisuje další zákrok po úniku jednoho z útočníků Caroliny.
23:54'
Islanders právě vstřelili branku!
Pageau nabídl puk před branku kapitánovi ANDERSI LEEMU, který zachoval chladnou hlavu, hodil si puk na bekhend a kolem brankáře Andersona dostal puk do branky! Asistence: Pageau, Engvall.
23:41'
Domácím se podařilo vyhrát buly a vyhodit.
23:32'
Palmieri už neudržel puk v útočné třetině a píská se offside Islanders.
23:21'
Andersen raději přikryl puk lapačkou. Bude se vhazovat po jeho levici.
22:38'
Za držení hole jde na trestnou lavici Dmitrij Orlov. Přesilovka pro Islanders.
21:50'
Do úniku se dostal Horvat, ovšem ve skoro samostatném úniku nebyl úspěšný a Andersen si připisuje další zákrok.
21:22'
Po střele Ahoa podruhé v zápase zvonila tyčka Islanders, která zachraňuje Varlamova.
20:24'
Carolina okamžitě zajíždí do útočné třetiny a ohrožuje branku Islanders.
20:01'
První třetina přináší překvapivý výsledek 2:0 pro hostující Islanders! Domácí byli v úvodu zápasu mnohem lepší, a vedli dokonce 9:1 na střely, ale poté se Islanders dostali do hry a v sedmnácté minutě šli dokonce do vedení po gólu Palmieriho. 15 sekund před první sirénou přidal ještě jednu branku po tvrdé střele z osy Bo Horvat, čímž zajistil dvougólové vedení týmu z New Yorku. Uvidíme, co nám nabídne druhé dějství.
20:00'
19:45'
A Islanders navyšují na 2:0! Krásnou střelou z první z osy hrací plochy se prosazuje BO HORVAT, na jehož prudkou střelu neměl Andersen šanci reagovat. Těsně před koncem první třetiny tak přichází gól, který znamená již dvougólové vedení hostů z New Yorku.
19:16'
18:04'
Obrovská chyba v obraně Caroliny! Horvat mířil úplně sám na branku Andersena, ovšem ten jeho pokus chytá a díky němu zůstává stejné skóre.
17:16'
Jesperi Kotkaniemi se natlačil před branku a byl zezadu podražen Adamem Pelechem, který jde na trestnou lavici a Carolina bude hrát první přesilovou hru.
16:22'
Mike Reilly zajel za branku Hurricanes, šikovně prostrčil puk pod sebe na KYLA PALMIERIHO, který zůstal před brankářem Andersenem osamocen a protlačil puk mezi betony dánského brankáře do branky. Asistence: Reilly, Nelson.
15:52'
Hosté zamířili do protiútoku a Andersen si připisuje druhý zákrok v zápase po střele z osy kluziště.
15:30'
Tyčka, která zazvonila po střele od modré po střele Hurricanes!
14:44'
Carolina drží puk, střídá a míří kupředu.
14:31'
Vyloučení na obou stranách. Brett Pesce jde na trestnou lavici na dvě minuty za držení hole Barzalovi. Mathew Barzal jde na trestnou lavici také na dvě minuty za hákování. Bude se tak 2 minuty pokračovat hrou 4 na 4.
13:32'
Až teď jsme se dočkali první střely Islanders, kterou kryje Andersen.
13:23'
Mezi Noesenem a MacLeanem propukla bitka a oba jdou na trestnou lavici.
12:32'
Zblokovaná střela jednoho z hráčů Islanders, po které končí puk mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
12:09'
Zakázané uvolnění Islanders. Hra se opět vrací před branku Varlamova.
11:40'
Varlamovi spadla maska po střetu s Jakem Guentzelem, který ho trefil hokejkou do masky, hra je přerušena.
11:09'
Buly vyhrávají Islanders, ovšem ihned vyhazují na zakázané uvolnění a hra se vrací do jejich obranné třetiny.
10:57'
Nečas opět vyjel do útočné třetiny, ale byl proti přesile a raději předává puk pod sebe, kde je ovšem brankář Varlamov, který kryje puk lapačkou.
09:40'
Hurricanes střídají a přechází do dalšího útoku.
09:00'
Islanders drží již déle puk na svých hokejkách, hráči Caroliny je však nepouští ke střelám.
07:47'
Nečas zkoušel udržet útočnou třetinu, ovšem to se mu proti třem hráčům nedaří a Islanders míří k brance soupeře.
06:52'
Islanders se dostali do protiútoku, ovšem puk byl vypíchnut a hraje Nečas.
05:40'
Domácí museli vyhodit, ovšem o zakázané uvolnění se nejednalo. Carolina pokračuje u puku.
05:01'
Domácí jsou hned od úvodu velmi nebezpeční a již nyní vedou 5:0 na střely.
04:15'
Burns skvěle vystihl přihrávku a vypíchl puk k Varlamovi, který puk přikrývá lapačkou.
03:27'
Nebezpečná střela od modré jen proletěla kolem branky Varlamova, poté se ještě k zakončení dostal Jordan Martinook a opět se bude vhazovat před Varlamovem.
02:56'
Ostrou střelu na branku vypálil Jack Drury, Varlamov byl ovšem připraven a chytá. Bude se vhazovat po jeho pravici.
02:38'
Zakázané uvolnění Islanders, kteří opět vyhazují.
02:10'
Domácí se až teď dostávají k puku na delší dobu, něco se snaží vytvořit Orlov.
01:24'
Offside Islanders při přechodu do útočné fáze. Vhazování ve středním pásmu.
00:57'
Další zakázané uvolnění Islanders. Opět se bude vhazovat před Varlamovem.
00:22'
Úvodní buly vyhráli hosté z New Yorku, po několika vteřinách však vyhazují na zakázané uvolnění.
00:01'
PNC Arenou zní americká státní hymna, po ní už proběhne úvodní vhazování a zápas bude zahájen.

Carolina Hurricanes: Andersen (Kočetkov) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Orlov – Jarvis, S. Aho II (A), Guentzel – Nečas, Kotkaniemi, Teräväinen – Svečnikov, J. Staal (C), Martinook – Noesen, Je. Kuzněcov, Drury.
Trenér: Rod Brind'Amour

New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Dobson, A. Romanov, Pulock, Pelech, Bortuzzo, Reilly – Barzal, Horvat, Cizikas – Palmieri, Nelson (A), Holmström – Engvall, Pageau, Lee (C) – Clutterbuck (A), MacLean, M. Martin.
Trenér: Patrick Roy

Rozhodčí: Jon McIsaac, Francois St-Laurent, Thomas John Luxmore – Julien Fournier, Jesse Marquis, Bryan Pancich.
Domácí Hurricanes první souboj na domácím ledu vyhráli poměrem 3:1. Prosadil se i jediný český zástupce v tomto souboji Martin Nečas, který si připsal gól a jednu asistenci. I v dnešním utkání budou domácí favoritem a očekává se, že navýší svůj náskok v sérii na 2:0.
Zdravím všechny fanoušky nejlepší hokejové ligy na světě, zámořské NHL! Je rozehrané čtvrtfinále play-off a v rámci části pavouka Východní konference nás v úterý od 1:30 čeká utkání mezi domácí Carolinou Hurricanes a hostujícími New York Islanders!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.