FORTUNA:LIGA - Základní část - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Pardubice - 28. dubna 2024   15:00

Bohemians
26' Kovařík (Hála) • 74' Jan Matoušek
2:1
(1:0)
Pardubice
47' Sychra  (Patrák)

Soukup – Křapka, Vondra, Hybš – M. Dostál, Hůlka (C), Beran, Kovařík (90+4. Köstl) – Prekop (68. Puškáč), M. Kozák (59. Jan Matoušek), Hála (68. Ristovski).
Reichl – Shejbal, Jánoš, R. Hrubý, Mužík, Necid.
Hocek – Hájek, Váňa
Ďolíček, Praha-Vršovice
Kinský – Halinský, Ortíz (79. Kukučka), Chlumecký – Icha, Donát (79. Vacek), Solil, Hlavatý (C) – Brdička (46. Sychra), Krobot (63. Zlatohlávek), Patrák (63. Daněk).
Budinský – Surzyn, Tischler, Mareš, Kissiedou, Černý.
Kinský

SESTŘIH: Bohemians – Pardubice 2:1. Oba týmy si udržely místo v tabulce, výhru Klokanů zařídil Matoušek

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 3:5. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 19:15.
Klokani zapisují teprve druhé jarní vítězství a vytvořili si takřka neprůstřelnou pozici pro skupinu o záchranu, do níž vstoupí s komfortním náskokem. Domácí vyhráli první poločas, když Hálův centr zblízka doklepl Jan Kovařík. Pardubice sice hned v úvodu druhé půle vyrovnaly zásluhou střídajícího Vojtěcha Sychry, ale také za domácí rozhodl hráč z lavičky, se štěstím odražený míč uklidil z malého vápna Jan Matoušek.
90+6'
90+6'
Bohemka drží míč na útočné polovině, což jí naprosto vyhovuje, hraje se již minutu přesčas.
90+5'
Daniel Köstl (Bohemians 1905) dostává žlutou kartu za zdržování hry, když se nemá k rozehrávce pod hlavní tribunou.
90+5'
Köstl vyslal po pravé lajně dopředu Matouška, jehož srazil Kukučka.
90+4'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905:
ze hřiště odchází Jan Kovařík, přichází Daniel Köstl.
90+4'
Hosté byli blízko vyrovnání! Zlatohlávek z malého vápna trefil jen klečícího Křapku, dorážku pak umístil těsně vedle Hlavatý.
90+3'
Křeče berou Berana, sudí Hocek přerušuje hru.
89'
Puškáčovi se nepodařilo narovnat při protiútoku skákavý míč ke střele.
89'
Kinský běží podpořit pardubickou snahu rozehrávkou daleko od svého výběhu.
87'
Daňkova hlavička ze záklonu se mezi tyče nevešla.
86'
Kovařík pláchl po levé straně, jeho střílený centr si však pohlídal na zemi Kinský.
85'
Po sérii hlavičkových soubojů na pardubické půlce je pískán útočný faul Matouškovi.
83'
Půl minuty nato sestřelil Kamil Vacek (Pardubice) Hůlku a také je oceněn žlutě.
83'
Tomáš Solil (Pardubice) vidí žlutou kartu za šlapák na Křapku.
82'
Následný rohový kop Pardubičtí nevyužili, míč končí v zámezí.
82'
Michal Hlavatý sestřelil míčem na solar Antonína Křapku, ten po krátkém přerušení vstává a dává se do kupy.
81'
Milan Ristovski si naběhl na Matouškův přízemní centr z pravého křídla, prosadil se přes obránce, jenže prvního gólu v české lize se nedočkal. Prudká rána z 10 metrů letí těsně vedle bližší tyče.
80'
Beran byl v souboji o míč důraznější než Vacek, ale Puškáče po jeho přihrávce hosté vytlačili z pokutového území.
79'
Střídání v týmu FK Pardubice:
ze hřiště odchází Pablo Ortíz, přichází Ondřej Kukučka,
ze hřiště odchází Denis Donát, přichází Kamil Vacek.
76'
Dalším střetem utrpěl Ortíz, který už zřejmě bude muset být střídán.
74'
Bohemians právě vstřelili branku!
Ďolíček jásá, centr Martina Dostála propadl malým vápnem, kde se nešťasně odrazil od těla pardubického Solila, čehož využil JAN MATOUŠEK a trochu kostrbatým halfvolejem uklízí míč do sítě.
73'
Jan Matoušek se nejlépe zorientoval před brankou a poslal Klokany do vedení 2:1
73'
Sychrův nákop směřuje jen do Soukupových rukavic. Pardubičtí hrají stejně jako v první půli po svižném nástupu dost pasivně.
72'
V Ďolíčku se odehrává urputný boj bez zjevné převahy jednoho ze soupeřů o střed hřiště.
70'
Kryštof Daněk ošklivě šlápl na nohu Vondrovi, ovšem hájí se, že byl sám ze strany postrčen Dostálem.
68'
ze hřiště odchází Martin Hála, přichází Milan Ristovski,
ze hřiště odchází Erik Prekop, přichází David Puškáč.
68'
Při velkém závaru ve vápně po rohovém kopu skončili na zemi hned dva domácí hráči, avšak nezdá se, že by to bylo vinou faulu.
67'
Na pravé straně hřiště vybojoval Matoušek rohový kop pro Pražany.
66'
Dlouhý míč sklepl na velkém vápně jen na kopačky zelenobílých Tomáš Zlatohlávek. Ve snaze balon znovu vybojovat se pak provinil Solil faulem na Berana.
65'
Kolumbijský obránce se po ošetření staví na nohy.
64'
Martin Hála (Bohemians) při napadání sestřelil Ortíze a dostává žlutou kartu.
63'
ze hřiště odchází Vojtěch Patrák, přichází Kryštof Daněk,
ze hřiště odchází Ladislav Krobot, přichází Tomáš Zlatohlávek.
62'
Po hodině hry sledujeme poněkud hluchou pasáž, teď konkrétně další nákop za domácí bránu.
59'
ze hřiště odchází Matyáš Kozák, přichází Jan Matoušek.
59'
Pod tlakem u rohového praporku odevzdal míč Hybš, naštěstí pro domácí se Pardubicím nepodařilo pohlídat postavení mimo hru.
57'
Beranovo prodloužení vystihl Ortíz a hlavičkou v předklonu odehrál míč za postranní čáru.
55'
Lacino se zbavil míče Solil dlouhým nákopem za čáru.
53'
Dostálův centr má v rukavicích pardubický brankář Kinský.
52'
Po ošetření pokračuje hra trestným kopem Bohemians, po pár vteřinách je ale naopak pískán jejich útočný faul.
51'
Martin Chlumecký (Pardubice) byl označen za viníka a dostává žlutou kartu.
50'
Hodně bolestivě se srazili hlavami přímo mezi střídačkami Prekop s Chlumeckým, který do soupeře naběhl. Doufejme, že to nebude otřes mozku.
50'
Na pravé straně si naběhl Vojtěch Sychra, který z úhlu střílel přímo do Soukupovy připravené náruče. Tomu pomohla lehká teč Hybše, která ztlumila prudkost střely.
49'
Z rohového kopu se klokani neprosadili a kope se od Kinského brány.
48'
Vyrovnání na 1:1 zařídil Vojtěch Sychra
48'
Na druhé straně se po Prekopově akci dostal do zakončení v šestnáctce Beran, jeho pokus byl tečován nad břevno.
47'
Pardubice právě vstřelily branku!
Chlumeckého přihrávku okamžitě prodloužil do uličky Vojtěch Patrák. Střídající VOJTĚCH SYCHRA se zbavil svého strážce a tváří v tvář vybíhajícího Soukupa obhodil technicky k tyči.
46'
ze hřiště odchází Filip Brdička, přichází Vojtěch Sychra.
46'
Pardubice měly v souboji účastníků skupiny o záchranu slušný nástup, ale první šanci a sérii rohů neproměnily a nakonec udeřili domácí, když Hálův centr doklepl zblízka Kovařík. Bohemians tak mají nakročeno k hodně komfortnímu postavení v bojích o udržení.
45+2'
45+2'
Po odkopu po levé čáře dostal Beran pod tlak Ichu a donutil ho odehrát míč na tribunu.
45'
Prekop podržel míč uprostřed hřiště a z otočky ho nabídl Hálovi, jeho narážečku však vystihla pardubická obrana.
44'
Tvrdé zákroky jsou v rozpětí desítek vteřin pískány třikrát střídavě na obě strany.
42'
Ladislav Krobot se snažil probít k míči s pomocí útočného faulu na Vondru.
41'
Výborně zapracoval v obraně Bohemians Matěj Hybš a z otočky vytloukl bloky o napadajícího Solila na odkop od brány.
39'
Kovaříkův roh se snesl před Hybše, který halfvolejem skoro promáchl a jen míč lehce lízl. I tak se k dorážce snažil dostat Hůlka, ovšem dříve byl u balonu Kinský.
39'
Na Dostálův centr těsně nedosáhli Kozák ani Hála a dobíhající Icha raději odkopává míč přes břevno do klokaního kotle.
38'
Východočeši se po delším čase dostali k souvislejší kombinaci, jenže Hlavatého uličku vystihl Kovařík a přihrává malou domů Soukupovi.
36'
Kovaříkův náběh na levém křídle zastavuje pomezní svým praporkem.
35'
Nejmladší hráč na trávníku Filip Brdička se prosmýkl z obklíčení tří hráčů, centruje však jen do rukavic Lukáše Soukupa.
33'
Halinský se vrací do hry, pardubický pokus o založení útoku ovšem končí ofsajdem.
32'
V přerušené hře je ošetřován před pardubickou bránou Denis Halinský, kterého zřejmě trefil míč do podbřišku. Ostatní hráči hned využívají krátké přestávky k občerstvení.
31'
Pokus Prekopa z hranice malého vápna vychytal Kinský
31'
Po necelé minutě uvolnil Hála skvostnou patičkou Hůlku, jehož bomba neprošla hradbou těl na malém vápně, načež se již dostal k dorážce Kozák, ovšem zblízka nepropálil Kinského.
31'
Hála unikl do volného prostoru, jeho přetažený centr vracel zleva do ohně rovněž úplně volný Kovařík, ale pardubičtí zadáci nepustili Kozáka do zakončení.
29'
Hlavičkový souboj o Hálův centr vyhrál nad Prekopem pardubický Icha.
28'
Autor gólu rozehrál standardku z hloubi pole, do vápna si naběhl Antonín Křapka a prudkou ranou z voleje trefuje jen svého strážce.
26'
Jan Kovařík využil nabídku od Hály a otevřel skóre, 1:0
26'
Lukáš Hůlka vybojoval míč na pravém křídle a předložil ho pod sebe Martinu Hálovi. Jeho nadýchaný křížný pas pak sklepává zblízka volejem do sítě JAN KOVAŘÍK.
26'
Po levém křídle unikl Beran, jeho nízko letící centr však odkopává Halinský za postranní čáru.
25'
Do první velké příležitosti Bohemians vyslal Erik Prekop Matyáše Kozáka, který postupoval sám na Kinského, pokusil se ho obhodit po kličce na zadní tyč, jenže jeho pokus postrádal přesnost.
24'
Pražané po Kovaříkově rohu neuspěli, sice vrátili míč do vápna, ale Hůlkova hlavička z dálky byla slabá a nepřesná.
23'
První rohový kop získávají Bohemians.
22'
Domácí posílají míč dlouhým nákopem až ke Kinskému.
21'
Ze skrumáže na zadní tyči se míč po následné standardce odráží vedle domácí brány a rozhodčí ukazuje na odkop od brány.
20'
Po sérii tvrdých střetů píská rozhodčí Hocek k nelibosti zelenobílých Kovaříkův zákrok na Solila.
17'
Kovaříkovou zásluhou se domácí dostali k míči, jejich souhru zakončil Beran tvrdou střelou, která však míří přímo do náruče Antonína Kinského.
15'
Zpoza velkého vápna napřáhl Kovařík, jeho ránu ztlumil Icha a Kinskému stačilo po výběhu pojistit míč do rukavic.
14'
Bohemka se zatím k ničemu nedostala, získaný míč teď jen odkopává do autu Beran.
11'
Hlavatý dostal přihrávku proti noze od Solila, ale ranou deset metrů vedle domácí brány nepotvrdil pověst střelce.
9'
Kinský dostal od Halinského složitou malou domů a troufl si na drzou kličku těsně před napadajícím Prekopem.
8'
Kozák se snažil dostat k nakopávanému míči v rozporu s pravidly a zezadu povalil Chlumeckého.
7'
Ani třetí rohový kop nepřinesl ohrožení brány, opět hlavičkoval účinně Beran.
6'
Počáteční pardubický nápor pokračuje po Brdičkově sraženém centru dalším rohem.
5'
Lukáš Soukup se vrhl po levé ruce a zneškodnil na čáře velkou šanci, do které si naběhl do vápna Filip Brdička.
4'
Roh pardubického kapitána pohodlně odhlavičkoval Hybš.
3'
Domácí se ubránili, ale ne nadlouho. Hlavatého tečovaná střela zpoza šestnáctky vynesla Pardubicím další roh pro změnu zprava.
2'
Beran padl skluzem do střely Solilovi a Pardubice rozehrají první rohový kop.
1'
Do první útočné akce se dostali klokani, Hála centruje šajtlí do náruče brankáře Kinského.
1'
Pardubičtí vlajkonoši jsou tedy v oslabení, ale domácí kotel pamatuje na spřízněnost z dob společného působení v Ďolíčku a skanduje „Pardubice!“, což jim východočeští fanoušci hned oplácejí.
Ďolíček je v krásném nedělním odpoledni zaplněný až po střechu, i v sektoru hostů se sluní přibližně osmdesát vlajkonošů Pardubic. Na trávník nastupují obě mužstva, domácí v zelenobíle pruhovaných sadách a hosté v červených dresech a bílých trenýrkách.

Bohemians Praha 1905: Soukup – Křapka, Vondra, Hybš – Dostál, Hůlka (C), Beran, Kovařík – Prekop, Kozák, Hála.
Náhradníci: Reichl – Shejbal, Köstl, Jánoš, Hrubý, Mužík, Puškáč, Necid, Matoušek, Ristovski.
Trenér: Jaroslav Veselý

FK Pardubice: Kinský – Halinský, Ortíz, Chlumecký – Icha, Donát, Solil, Hlavatý (C) – Brdička, Krobot, Patrák.
Náhradníci: Budinský – Kukučka, Surzyn, Daněk, Tischler, Sychra, Mareš, Kissiedou, Vacek, Černý, Zlatohlávek.
Trenér: Radoslav Kováč

Rozhodčí: Hocek – Hájek, Váňa.
Pardubice využily znalost vršovického stadiónu v době, kdy zde měli azyl, a domácí Bohemians dvakrát za sebou porazili. Od loňska se vše zase otočilo, Východočeši do sítě klokanů neskórovali ani v obou loňských zápasech (0:1 a 0:2), ani v úvodním kole letošní sezóny doma, kdy dal jediný gól do jejich sítě Hůlka již v 5. minutě.
FK Pardubice
Východočeši se vracejí do Vršovic, které byly více než dva roky jejich náhradním domovem, a vše nasvědčuje tomu, že do Ďolíčku zavítají v brzké době znovu. Na hřišti Bohemians se určitě představí ve skupině o záchranu, kde kolo před koncem základní části hájí tříbodový náskok na barážovou příčku Zlína.
Pardubice vstoupily do jara třemi vítězstvími v řadě, od té doby ale dokázaly z devíti utkání zvítězit jen v Olomouci. Minule doma nestačili na Mladou Boleslav 1:2.

Střelci: 7 – Zlatohlávek, 6 – Daněk, 3 – Krobot.
Bohemians Praha 1905
Klokani loni bojovali ve skupině o titul, letos se rovnou zřítili do nejnižší skupiny o záchranu, na čemž poslední kolo základní části nic nezmění. Na desáté Teplice mají již nedostižnou ztrátu čtyř bodů. Případným vítězstvím si ovšem mohou zajistit klid a vzdálit se barážovým příčkám, od kterých je dělí momentálně sedmibodový odstup.
V odvetné části ligové sezony Bohemians ze 14 soupeřů dokázali porazit pouze Jablonec, zato si připsali hned devět remíz. Naposledy se rozešli smírně 1:1 s poslední Karvinou.
Nastoupit nemůže pro karetní trest Petrák a pro dlouhodobé zranění Smrž a Jánoš.