FORTUNA:LIGA - Základní část - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ostrava : Liberec - 28. dubna 2024   15:00

Ostrava
20' Ewerton  • 47' Kpozo (Buchta)
2:2
(1:0)
Liberec
55' Tupta  (Kulenović) • 69' Prebsl  (Tupta)

Markovič – J. Juroška (73. Pojezný), Blažek, Lischka (C), Kpozo – Boula, Šín – Buchta (68. Rusnák), Ji. Klíma (73. Adediran), Ewerton – Kubala (73. Tanko).
Kubný – Mišković, Šehić, Grygar, Šudák, Frydrych.
Rouček – Nádvorník, Hurych, VAR: Kocourek
Městský stadion, Ostrava-Vítkovice
10011 diváků
Vliegen (C) – Prebsl, Chaluš, Preisler – Fukala, Tetour (73. Varfolomejev), Žambůrek (87. Doumbia), Ghali – Višinský (61. Horský), Kulenović (73. Kok), Tupta (87. Letenay).

SESTŘIH: Baník - Liberec 2:2. Remíza hostům na první šestku nakonec nestačila

Z mé strany je to vše. Přeji hezké odpoledne a u dalších online přenosů na počtenou.
Je dobojováno. Baník se v první půli prosadil jako jediný, byť šancí v této části hry bylo mnoho. Nakonec se ve 20. minutě radoval z penalty pouze Ewerton.

Po pauze dokázal Baník rychle navýšit vedení. Ve 47. minutě zvýšil hlavou Patrick Kpozo. Jenže Slovan nesložil zbraně a zabojoval. V 55. minutě snížil Ľubomír Tupta a v 69. minutě srovnal Filip Prebsl. Další regulérní gól již v Ostravě nepadl a oba celky se rozcházejí smírně po remíze 2:2. Ostrava tak po základní části končí čtvrtá a Liberec se musí spokojit ve šestým místem.
90+5'
90+3'
Ewerton dobře viděl rozběhnutého Tanka, ale do jeho příhry vložil nohu jeden z hostů, kteří se tak záhy dostali k balónu.
90+2'
Lischka na poslední chvíli hasil přihrávkou do gólovky Liberce skluzem. Ještě je tu ale roh hostů.
90+1'
U střídaček se nepříjemně hlavami srazili Adediran a Varfolomejev a hrát se tak chvíli nebude.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.
88'
Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava (Abdullahi Tanko).
88'
Boula viděl dobře rozběhnutého Tanka, kterému adresoval pas do běhu. U míče byl ale dříve Vliegen, který jej odkopl a Tanko jej zřejmě následně škrtl kopačkou.
87'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
ze hřiště odchází Jan Žambůrek, přichází Mohamed Doumbia,
ze hřiště odchází Ľubomír Tupta, přichází Lukáš Letenay.
85'
Centr Žambůrka na zadní tyč si sice našel jeden z jeho kolegů, ale jeho hlavička už dopadla na za bránu Baníku.
84'
Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava (Quadri Adediran).
83'
Kpozo nyní výborně nacentroval, ovšem do jasného ofsajdu, kde stál Adediran, jenž hrudí dopravil míč do sítě. Sudí zcela evidentní ofsajd ignorovali a o neregulérnosti branky rozhodl až VAR.
81'
Ewerton si připravil míč na nenápadnou střelu, ale ta minula levou tyč hostujícího zařízení zhruba o metr.
80'
Boula musel po lajně pokračovat sám a nakonec šel míč od něj do zámezí, a tak sudí správně ukázali na odkop od brány.
79'
Rusnák se dokázal prosadit k centru z pravé strany, ale na přední tyči byli hosté pozorní.
77'
Šín zkusil své štěstí pohotovou ranou ze střední vzdálenosti, avšak opět mířil jen do náruče Vliegena.
76'
Tanko se svou rychlostí vyhnal až do zámezí a následovat bude znovu jen odkop od libereckého zařízení.
75'
Dnešní utkání sleduje 10 011 diváků.
73'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
ze hřiště odchází Filip Kubala, přichází Abdullahi Tanko,
ze hřiště odchází Jiří Klíma, přichází Quadri Adediran,
ze hřiště odchází Jan Juroška, přichází Karel Pojezný.
73'
ze hřiště odchází Daniel Tetour, přichází Ivan Varfolomejev,
ze hřiště odchází Luka Kulenović, přichází Olaf Kok.
72'
Juroškovi se opět povedl centr zprava, na který ale těsně nedosáhl Klíma. Bude z toho jen odkop v podání Vliegena.
69'
Liberec právě vstřelil branku! Slovan v tuto chvíli proklouznul do nejlepší šestky, jelikož Slovácko prohrává v Českých Budějovicích! Centr z rohu v podání Tupty uklidil hlavičkou z přední tyče do brány FILIP PREBSL.
68'
Je vyrovnáno! Prebsl smazal náskok domácích, 2:2!
68'
Žlutá karta pro tým FC Slovan Liberec (Daniel Tetour).
68'
ze hřiště odchází David Buchta, přichází Matúš Rusnák.
67'
Hlavní arbitr nepískal a hra se přelila na druhou stranu, kde se hosté dostali do zakončení. Nakonec se bude kopat roh.
66'
Klíma u střídaček utržil ránu do kolena a nevypadá vůbec dobře. Hra pokračoval a ve vápně při zakončení spadl po souboji Buchta, který rovněž zůstává ležet.
65'
Další povedený centr ládoval do vápna Šín a na zadní tyči byl přidržen Lischka. Ten padá, ale sudí ukazuje, že penaltu pískat nebude.
64'
Dalekonosnou ranou nechal nyní Boula vyniknout Vliegena, který jeho pokus vyráží na další roh.
63'
Střídající Horský ve velké šanci, tohle volalo po vyrovnání
63'
Novic na trávníku mohl bleskově srovnat stav. Po centru zleva míč propadl k nohám Horského, ale ten z pozice mezi malým vápnem a penaltou trefil jen připraveného Markoviče.
62'
Prebsl zezadu v souboji povalil Klímu, na kterého je také pískán nedovolený zákrok.
61'
ze hřiště odchází Denis Višinský, přichází Filip Horský.
60'
Klíma se pokusil ohrozit Vliegena ranou z pětadvaceti metrů, nicméně jeho pokus byl hodně nepřesný a zařízení minul.
59'
Blažek si na zadní tyči vyskočil na centr od rohového praporku a svou hlavičku nasměroval těsně vedle tyče do boční sítě.
57'
Ostravané posléze rozehrávali rohový kop, ale centr na přední tyč si Liberec pohlídal.
55'
Slovan se vrací zpět do utkání, Tupta procedil míč do sítě, 2:1!
55'
Liberec právě vstřelil branku! Odpověď Slovanu byla poměrně rychlá! Kulenović v pokutovém území dostal míč na ĽUBOMÍRA TUPTU, jenž za pomoci levé tyče dostal míč do brány.
52'
Menší závar pro rohu ale neskončil střelou a Vliegen tak nemusel vůbec zasahovat.
51'
Juroška trochu krkolomné vybojoval roh pro Baník a vše se tak znovu stěhuje před Vliegena.
50'
Slovan se snažil rychle odpovědět, nicméně rána z pětadvaceti metrů končí v rukavicích Markoviče.
47'
Baník právě vstřelil branku! Tento signál se domácím podařil na výbornou! Po rozehrávce rohu nakrátko a rychlé kombinaci nacentroval z pravé strany Buchta na zadní tyč, kde se hlavou prosadil PATRICK KPOZO.
46'
Hrůzostrašný vstup Slovanu do druhé půle! Na 2:0 pro domácí zvýšil Kpozo
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
Je za námi vyrovnaný první poločas, ve kterém nejprve zahrozili hosté. Tetourovu ránu ale zastavila tyč. Další gólovku duelu měl na svědomí Kubala, ale ten si vylámal zuby na Vliegenovi. Hostující brankář poté kapituloval ve 20. minutě, když se z penalty prosadil Ewerton. Následné šance na obou stranách jiz gól nepřinesly, a tak si Slezané odnáší do kabin jednobrankový náskok.
45+2'
45+1'
Kpozo nyní hodně riskantně dával z rohu malého vápna malou domů, kterou div hosté nevystihli. Po odkopu Markoviče je tu ještě roh Slovanu.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.
45'
Markovič trochu zahrál na nervy okolí, ale nakonec si puštěný míč sebral do rukavic v pokutovém území.
44'
Kubalovi byl správně odmáván a odpískán ofsajd a akce Ostravy tak nemůže pokračovat.
43'
Hosté nyní Baník dlouho zlobili na pravé straně, ale nakonec vše vyřešil Boula, který tělem odstavil soupeře a míč se dokutálel za čáru.
41'
Následně si Markovič špatným výběhem zavařil! Fukala poté překonal domácího brankáře ranou z hranice vápna, ale na malém čtverci jej zastoupil Blažek, který zamezil jasnému gólu.
40'
Tutovku Višinského zneškodnil skvělý Markovič
40'
Neuvěřitelný reflex Markoviče! Po krásné souhře se do gólové šance dostal Višinský, který z dvanácti metrů vypálil opravdu tvrdě, ale domácí gólman vystřelil svou ruku a míč vyrazil na roh.
38'
Důrazný Kubala nevypustil ani krok a byť měl Vliegen velký náskok, tak ostravský forvard dokázal skluzem zablokovat odkop hostujícího brankáře.
36'
Tohle muselo oko domácího fanouška potěšit! Šín si elegantně zpracoval míč, čímž se zbavil protihráče a poté posunul balon pod sebe do vápna na rozběhnutého Jurošku. Ten si následně navedl míč, ale v jasné pozici jej vychytal Vliegen.
34'
Obrovská šance Kubaly! Bránu ale trestuhodně netrefil
34'
Žlutá karta pro tým FC Slovan Liberec (Dominik Preisler).
34'
Višinský byl po narážečce na levé straně jako namalovaný a Kpozo tak měl dostatek času na centr. Ten ale hosté odvrátili jen k Ostravanům a po rychlém pasu zakončoval z dobré pozice těsně mimo Kubala.
33'
Kubala se výborně vrátil a tělem odclonil Fukalu. Balón poté doputoval do zámezí a Baník bude vhazovat.
31'
Signál se ovšem Slezanům nepovedl a Buchtovu ránu zastavili hosté na hranici pokutového území.
30'
Tetour nyní přišlápl nohu Šína, na kterého je odpískán nedovolený zákrok. Trestný kop pro domácí z třiceti metrů.
29'
Slovanu se poté nepovedl příliš rohový kop, ale po chvíli ještě pálil jeden z hostů vysoko nad.
27'
Tupta se dostal do zajímavé pozice v šestnáctce, avšak jeho pokus byl sražen a Blažek posléze dostal balón do zámezí.
26'
Parádní střela Tupty proletěla těsně nad šibenicí
26'
Daniel Tetour znovu nebezpečně pálil ze střední vzdálenosti, ale nyní těsně minul horní kout brány Baníku.
25'
Výbornou defenzivní práci se prezentoval Blažek, když čistým skluzem uzmul míč Kulenovićovi.
24'
Na půlící čáře byl nedovoleně atakován Kubala a je tak pískáno proti Slovanu.
23'
Lischka se zbavil pohybem Kulenoviće a navíc si balon zkušeně zpracoval na hrudník, načež míč ještě přesně rozehrál.
20'
Ewerton napálil míč pod břevno, Vliegen neměl nárok, 1:0!
20'
Baník právě vstřelil branku! Ostrava se nyní už dostává do vedení! EWERTON si vzal pokutový kop na starost a nekompromisní ranou pod břevno nedal Vleigenovi šanci.
18'
Penalta pro Slezany! Žambůrek podtrhl Buchtu
18'
Buchta si dobře pokryl míč ve vápně a po jasném faulu padá k zemi. Penalta pro Baník.
16'
Boula byl nyní faulován ve vlastním vápně a po odpískání si neodpustil střelu na bránu Fukala. Od sudího schytal poslední důrazné ústní varování.
15'
Baník ovšem z rohu nic nevytěžil. Přetažený centr na zadní tyči hlavičkoval Lischka na horní síť.
13'
Baník následně vybojoval další rohový kop a veškeré dění se tak stěhuje před libereckou bránu.
12'
Hlavička Kubaly volala po gólu
12'
Až nyní se Baník dostal do velké možnosti! Parádní centr z pravé strany vymyslel Juroška a jeho nabídka padla přesně na hlavu Kubaly. Ten ke smůle Slezanů trefil jen náruč Vliegena.
11'
Višinský nakonec dokázal odcentrovat přes Lischku, ale za ním kryl prostor bezpečně kolega Blažek.
9'
Tupta vyprodukovat opravdu vynikající centr zprava po rohovém kopu, ale na přední tyči kralovali domácí beci.
8'
Po rychlé kombinaci dostal míč proti noze Šín, nicméně s jeho slabou ranou si Vliegen hravě poradil.
6'
Juroškovu špatnou rozehrávku nakonec napravil Šín a domácí ta zůstanou u míče i nadále.
5'
Ewertonovi se centr úplně nepovedl, ale naštěstí pro Baník dopadl k nohám Jurošky, který ale mířil vysoko nad.
4'
Dlouhý nákop Bouly měl najít Buchtu, ale i vlivem silného větru balon doputoval až k Vliegenovi.
2'
Ostrava to zkoušela několika neúspěšnými centry zleva, ale nyní bude ještě zahrávat roh.
1'
Tetour mohl poslat hosty bleskově do vedení, jeho petardu zastavila tyč
1'
Hosté mohli jít rychle do vedení! Ránu z dvaceti metrů vyslal levačkou Tetour a jeho projektil zastavila až tyč domácí brány.
1'

FC Baník Ostrava: Markovič – J. Juroška, Blažek, Lischka (C), Kpozo – Boula, Šín – Buchta, Ji. Klíma, Ewerton – Kubala.
Náhradníci: Kubný – Mišković, Pojezný, Adediran, Šehić, Grygar, Šudák, Frydrych, Tanko, Rusnák.
Trenér: Pavel Hapal

FC Slovan Liberec: Vliegen (C) – Prebsl, Chaluš, Preisler – Fukala, Tetour, Žambůrek, Ghali – Višinský, Kulenović, Tupta.
Náhradníci: Hasalík – Varfolomejev, Rabušic, Horský, Doumbia, Kok, Lehoczki, Letenay.
Trenér: Luboš Kozel

Rozhodčí: Rouček – Nádvorník, Hurych, VAR: Kocourek.
Poslední tři vzájemná utkání

23.7.2023 Liberec – Baník
1.4.2023 Baník – Liberec 0:0
9.10.2022 Liberec – Baník 0:0
FC Slovan Liberec

Liberec si v posledních dvou kolech trochu zavařil, když prohrál v Českých Budějovicích a remizoval doma proti Hradci. Stále však má možnost proklouznout do skupiny o titul, na kterou ztrácí pouhý bod. Nyní mu náleží 7. pozice s 39 body.

Venku se navíc Slovanu moc nedaří. Ze 14 utkání vytěžil jen 9 bodů, což ho řadí na 13. příčku v tabulce venkovnich týmů.

Hosté mají početnější absence než Ostrava. Hrát nebude Bačkovský, Frýdek, Penner, Plechatý a Pourzitidis.
FC Baník Ostrava

Ostravané před posledním kolem mají už jistou skupinu o titul, ale stále je ve hře hodně, a sice důležité body do nadstavby. Aktuálně je Baník na 4. místě se ziskem 44 bodů.

Byť se Slezanům příliš nevede v poslední době na vlastním hřišti, tak získávali body venku a pouhých 19 bodů z Vítkovic tak stačí na jejich dosavadní umístění.

Pavel Hapal se musí proti Slovanu obejít bez vykartovaného Ndefeho a nejistý je také start Letáčka a Takácse.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.